KONFERENCE AFP ČR 2019

 

TÉMA: BUDOUCNOST FINANČNÍHO PORADENSTVÍ

24.10. - 25.10. 2019

fabrika hotel, Humpolec

Děkujeme všem účastníkům i řečníkům za skvělou atmosféru.

Vystoupili skvělí řečníci

Ondřej Zukal

Konzultant digitálních dovedností

 

JUDr. Lumír Schejbal

Partner advokátní kanceláře SCHEJBAL & PARTNERS

Antonín Kunz

Majitel poradenské společnosti Kunz a partneři

Dušan Šídlo

Pojistný analytik ve společnosti Broker Trust

Radek Šiller

Wealth Manager ve společnosti Wealth Advisors

Libor Ostatek

Hypoteční specialista a CEO společnosti GOLEM FINANCE

Radim Krejčí

Zakladatel první roboadvisory platformy Portu.cz

Jaroslav Pultar

Finanční poradce a majitel společnosti Pultar a partneři

Daniel Gladiš

Investor, autor knih o investování a zakladatel fondu Vltava

Tomáš Baránek

Spisovatel a majitel nakladatelství Jan Melvil Publishing

Štěpán Lacina

Investor a spolumajitel společnosti Accredio

Dominik Stroukal

Hlavní ekonom ve společnosti Roklen

Unikátní dvoudenní konference

 

Komunita, vzdělávání, podpora a odbornost. Čtyři základní pilíře naší asociace, které pomáhají našim členům růst a posouvat se dál v jejich podnikání. Proto jsme jako každý rok připravili pro naše členy unikátní dvoudenní konferenci, kde se potkají všichni členové a zajímaví řečníci, a vytvoří tak ideální prostředí pro sdílení názorů, trendů a zkušeností.

účastníků

řečníků

partnerů

celý hotel

Připravili jsme nabitý program

1. DEN

PRÁCE S PRIORITAMI

„Nemám čas“, je častá odpověď pro odmítnutí nových zákazníků, kamarádů, kteří nás zvou na pivo nebo pro své vlastní děti, které máme doprovodit na odpolední kroužek. Proč tedy někdo stíhá vše co potřebuje a někdo ne i když máme každý z nás 24 hodin denně?

Jak zvládat všechny povinnosti, rozvíjet podnikání, mít čas na rodinu a vlastní koníčky? Vše je o práci s prioritami a rozložení energie, kterou dáváme do jednotlivých činností. Jak lépe pracovat s prioritami a organizovat si efektivněji svůj čas v životě nám povypráví svým vlastním příběhem Tomáš Baránek. 

PANELOVÁ DISKUZE: PLACENÉ PORADENSTVÍ

Je finanční poradenství placené přímo klientem budoucnost? Zmínky o placeném poradenství se datují již k počátku 90. let, kdy menší firmy nebo jednotlivci takový model používaly, především u investičního poradenství. Dnes po dlouhé nadvládě strukturálního systému zažívá placené poradenství opět renesanci.

Ale jaké jsou modely placeného poradenství? A zajišťuje placené poradenství opravdu nezávislost a kvalitu poskytovaných služeb? O tom si budou povídat v rámci panelové diskuze tři ostřílení hráči na trhu, kteří mají co předat. 

KAM MÍŘÍŠ LEGISLATIVO?

Finanční poradenství je vysoce regulovaná činnost z důvodu ochrany zákazníka. Ale znamená opravdu přebujelá byrokracie a tvrdá regulace lépe informovaného a chráněného zákazníka? Znamená to lepší a kvalitnější poradenství ze stran poradců?

Jaký vývoj regulace a zákonů můžeme očekávat do budoucna, abychom se na to zvládli připravit? A jak funguje finanční poradenství ve světě? O tom nám povykládá přední specialista na finanční služby Lumír Schejbal, z advokátní kanceláře Schejbal & Partners.

EKONOMIKA BUDOUCNOSTI

Jaký vliv na světovou ekonomu může mít chování centrální bank, které se aktivně zapojují do nákupu aktiv na finančních trzích? Pomohlo by rozšíření kryptoměn a jejich decentralizace? Čeká nás změna platebního systému a toho jak vnímáme peníze? Jaký vliv na ekonomiku budou mít velcí technologičtí hráči jako je Facebook, Google, Apple, Amazon a další?

O tom co nás čeká v následujících letech a jak se na to připravit nám povykládá hlavní ekonom společnosti Roklen, Dominik Stroukal.

AKCIE JAKO ZÁKLAD PORTFOLIA

Proč jsou akcie dlouhodobě nejvýnosnějším aktivem? Proč by měli tvořit akcie základní stavební kámen každého investičního portfolia?

Finanční poradci i klienti se často akcií bojí a raději sahají po rizikových korporátních dluhopisech, nemovitostních fondech a různých alternativních investic. Jaké výhody může mít vlastnictví akcií a proč je dobré do nich dlouhodobě investovat nám prozradí úspěšný český investor, Daniel Gladiš. 

ZROZENÍ ŠAMPIONA

Jak se dostat mezi špičku v oblasti správy majetku těm nejbohatším lidem u nás? Štěpán Lacina se podělí o příběh firmy Accredio, která je předním správcem a poradcem úspěšných podnikatelů, lékařů nebo právníků. Jaké chyby udělali na začátku svého podnikání a jaké kroky museli udělat, aby se stali těmi nejlepšími?

2. DEN

JAKÝM SMĚREM SE BUDE VYVÍJET POJIŠŤOVNICTVÍ

Pojištění je tu s námi od nepaměti. Ale díky digitalizaci, umělé inteligenci a novým technologiím se i obor pojišťovnictví vyvíjí raketovým tempem. Jak budou pojišťovny posuzovat riziko za 20 let? Budou mít o nás pojišťovny mnohem více informací a tak nám budou nabízet pojištění průběžně dle naší polohy, pohybové aktivity nebo např. rovnou po cestě pro nové auto? 

O tom jakým směrem se pojišťovnictví bude vyvíjet a jaký vliv na něho budou mít digitální technologie nám poví Dušan Šídlo.

JAKÝM SMĚREM SE VYDÁ TRH HYPOTEČNÍCH ÚVĚRŮ

Trh úvěrů se za posledních 30 let neuvěřitelně změnil. Co můžeme očekávat za dalších 30 let? Změní digitalizace a umělá inteligence posuzování rizika a schvalování úvěrů? Bude se dát hypotéka sjednat přes bankomat nebo mobilní aplikaci během pár minut, pokud o mě banka na pár kliknutí bude mít všechny informace? A budou třeba hypoteční specialisté?

Jaký vliv na budoucnost poskytování úvěrů mohou mít centrální banky a jejich strategie záporných sazeb, když jsou na světě banky, které v podstatě platí svým klientům za to, že si od nich půjčí peníze? To nám prozradí přední odborník na hypoteční trh a úvěry, Libor Ostatek.

ROBOADVISORY: BUDOUCNOST NEBO BUBLINA?

Investování dle matematických a statistických modelů není nic nového. V USA mají kvantitativní fondy na svědomí již více jak 30% trhu s obchodováním akcií. Digitalizace, nové technologie a umělá inteligence ale investování posouvá na další úroveň a především otvírá možnosti pro všechny.

Jak fungují investice, které řídí roboti? Funguje investování bez emocí lépe? A mají se bát investiční poradci nových roboadvisory platforem nebo je to naopak příležitost pro poradenský trh? O to se podělí Radim Krejčí, šéf Portu.cz, první roboadvisory platformy u nás.

JAK EFEKTIVNĚ VYUŽÍVAT DIGITÁLNÍ TECHNOLOGIE

Chytré telefony, chytré hodinky nebo chytré lednice, které nám řeknou kdy jít spát, kdy pracovat, kdy jíst a dokážou nám řídit celý den. Digitální technologie jsou tu především od toho, aby nám usnadňovali náš život, ale většina z nás se nakonec stává jejich otroky a neumí s nimi pracovat efektivně.

Jak tedy používat technologie, abychom byli více efektivní? Jaké technologie a doplňky využívat a jaké jsou zcela zbytečné pro náš business? Je to opravdu o tom,že najdu tu správnou aplikaci, která za mě vše vyřeší? O tom všem nás poučí přední odborník na digitální technologie, Ondřej Zukal.

Děkujeme našim partnerům za podporu

 

Bez jejich pomoci bychom nemohli uspořádat zcela nový formát dvoudenní konference, kde se setkali ti nejlepší finančních poradci na poradenském trhu. Proto jim ještě jednou děkujeme za podporu a důvěru, kterou do nás vložili.