KONFERENCE AFP ČR 2024

 

TÉMA: PENÍZE V SOUVISLOSTECH

3. 6. - 4. 6. 2024

Hotel Aldis

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

Řečníci, kteří vás inspirují

Unikátní dvoudenní konference

 

Komunita, vzdělávání, podpora a odbornost. Čtyři základní pilíře naší asociace, které pomáhají našim členům růst a posouvat se dál v jejich podnikání. Proto jako každý rok připravujeme pro naše členy unikátní dvoudenní konferenci, kde se potkají všichni členové a zajímaví řečníci, a vytvoří tak ideální prostředí pro sdílení názorů, trendů a zkušeností.

účastníků

řečníků

partnerů

celý hotel

Program, který vám změní život

1. DEN
CO JSOU TO PENÍZE A KDE SE VZALY?

V přednášce „Co jsou to peníze a kde se vzaly?“ se bývalý viceguvernér České národní banky, Mojmír Hampl, ponoří do fascinující historie peněz a jejich vývoje od pradávna po současnost.

Prozkoumáme, jak se z konceptu výměnného obchodu vyvinul sofistikovaný finanční systém, který dnes pohání globální ekonomiku.

Mojmír představí peníze nejen jako prostředek výměny, ale jako základní kámen civilizace, umožňující rozvoj obchodu, investic a inovací.

Prostřednictvím historické retrospektivy i analýzy současného finančního systému odhalíme, jak se měnil význam peněz pro státy, ekonomiku a jednotlivce.

Diskutováno bude také o udržitelnosti současného modelu centrálního bankovnictví a jeho schopnosti reagovat na výzvy budoucnosti.

Tato přednáška poskytne nejen hluboký vhled do toho, co peníze skutečně jsou a jak se vyvíjely, ale také nám umožní lépe pochopit současné ekonomické procesy a připravit se na možné budoucí trendy ve finančním světě.

JAKÁ JE BUDOUCNOST PENĚZ?

V návaznosti na historický a současný pohled na peníze se Jakub Jedlinský, expert na kryptoměny a digitální finance, pověnuje otázce, která nás všechny napíná: Jaká je budoucnost peněz?

Tato přednáška nás provede možnými scénáři vývoje peněz v následujících desetiletích a stoletích, zkoumá potenciál kryptoměn jako Bitcoinu, a posuzuje roli, kterou by mohly hrát Central Bank Digital Currencies (CBDCs) v nové éře finančního systému.

Budeme se zabývat otázkami, zda nás čeká konec hotovosti, jak může digitální revoluce transformovat globální ekonomiku a jak se změní vztah mezi státy, ekonomikou a jednotlivci v digitálním světě.

Jakub nám nabídne náhled do budoucnosti, kde peníze nejsou jen prostředkem výměny, ale také nástrojem nových technologických, sociálních a ekonomických paradigmat.

POTŘEBUJEME PENÍZE KE ŠTĚSTÍ?

V dnešním světě, kde konzumní kultura a honba za bohatstvím často dominují našim životům, přichází klíčová otázka: Jaký vztah mají peníze ke štěstí?

Přednášejícím na toto téma bude Tomáš Hajzler, autor knih „Peníze, nebo život?“ a „Dobrý život ve stínu konzumní společnosti“, který se dlouhodobě zabývá otázkami smysluplného života v přetechnizované a překonzumní společnosti.

Prozkoumáme složitý vztah mezi materiálním bohatstvím a pocitem štěstí a spokojenosti. Budeme diskutovat o tom, jak současná společnost a ekonomický systém ovlivňují naše vnímání štěstí a úspěchu a jak neustálé srovnávání a soutěžení ovlivňuje naši duševní pohodu.

Přednáška nabídne perspektivy a strategie pro život s méně penězi, ukáže, jak můžeme přehodnotit naše hodnoty a priority pro zdravější, smysluplnější a šťastnější život.

Objevíme jak můžeme společně tvořit svět, kde peníze slouží jako nástroj pro dosažení našich nejhlubších aspirací a snů, nikoli jako konečný cíl.

MYŠLENÍM K BOHATSTVÍ

V přednášce „Myšlením k bohatství: Jak změnit vztah k penězům a otevřít cestu k úspěchu“ se psycholožka Iva Moravcová, autorka knihy „Zářit a nevyhořet“, zaměří na klíčový aspekt naší cesty k úspěchu – náš vztah k penězům.

Odhalíme, jak hluboko zakořeněné myšlenkové vzorce a přesvědčení ovlivňují naši schopnost dosahovat finančního blahobytu a osobního růstu.

Iva nás provede procesem poznávání a překonávání těchto psychologických bariér, které nás často nevědomě drží zpět.

Prozkoumáme, jak můžeme transformovat negativní myšlenky o penězích na pozitivní, konstruktivní přístup, který nás posune blíže k našim cílům.

Díky praktickým radám a strategiím odhalíme, jak změnit naše finanční myšlení tak, aby podporovalo naše snahy o úspěch, a ne je sabotovat. Naučíme se, jak přijmout peníze nejen jako prostředek k zabezpečení, ale jako klíčový nástroj pro realizaci našich snů a ambicí.

JAKÝ JE VÝZNAM PENĚZ PRO RENTIÉRA?

„Od pracovní povinnosti k finanční svobodě: Přeměna vnímání peněz v životě rentiéra“, se Petr Herškovič, bývalý úspěšný manažer dosáhlý finanční svobody, podělí o svou inspirativní cestu od klasické pracovní role k životu, kde peníze již nejsou denní nutností, ale nástrojem pro dosažení osobního a profesního naplnění.

Petr nám představí, jak změnil svůj vztah k penězům a jak tato změna ovlivnila jeho životní cestu. Poskytne nám unikátní náhled do strategií finanční gramotnosti a investic, které mu umožnily opustit běžnou pracovní dráhu a vstoupit do světa finanční nezávislosti.

Zdůrazní důležitost vzdělávání v oblasti financí a ukáže, jak můžeme překonávat překážky a strach z neznámého na cestě k finanční svobodě.

Tato přednáška není jen o penězích; je to příběh o hledání smyslu, osobním růstu a odvaze žít život podle vlastních pravidel. 

PENÍZE A RODINA

Přijďte se inspirovat příběhem Jiřího Grunda, druhé generace v čele české rodinné firmy.

Na této nezapomenutelné přednášce se dozvíte, jak převzal řízení rodinného podniku a jakými výzvami prošel na své cestě. Jiří Grund nahlédne do svého osobního příběhu, sdílí své zkušenosti s generacemi v podnikání a předáváním podniku dalším členům rodiny.

Poodhalí strategie budování rodinného majetku a svůj jedinečný pohled na význam peněz ve spojení s rodinnými hodnotami. Tato přednáška je vhodná pro každého, kdo se zajímá o podnikání, rodinné dědictví a vztah mezi penězi a rodinou.

2. DEN
PANELOVÁ DISKUZE: AKCIE

Těšte se na hodinovou diskuzi, kde probereme vše, co potřebujete vědět o investování do akcií.

Moderátor a dva ostřílení akcioví investoři, Jakub Skryja z Art of Finance a Petr Čermák z Emun, se podělí o své hluboké znalosti a dlouholeté zkušenosti s investováním do veřejně obchodovatelných firem. 

PANELOVÁ DISKUZE: PRIVATE EQUITY

Těšte se na diskuzi plnou odborných znalostí o investování do private equity.

S Lukášem Mackem z Orbit Capital a Karlem Oblukem z Evolution Equity Partners prozkoumáme svět private equity investic. Tito dva zkušení investorři vás provedou komplexním procesem investování, od výběru projektů až po realizaci výnosů, a odpoví na všechny vaše dotazy.

PANELOVÁ DISKUZE: DLUHOPISY

Hodinová diskuze, která vás zasvětí do tajů investování do dluhopisů.

Moderovaná debata s Tomášem Krsičkou z Accredio a Martinem Kujalem z J&T nabídne cenné insighty do světa státních a korporátních dluhopisů. Získejte odborné rady, jak správně vybírat dluhopisy pro vaše portfolio a jakými riziky se řídit.

PANELOVÁ DISKUZE: NEMOVITOSTI

Nezmeškejte naši hodinovou panelovou diskuzi o investování do nemovitostí, kde se s vámi podělíme o vše, co potřebujete vědět na cestě k úspěšnému realitnímu portfoliu.

Zkušení realitní investoři Robert Poppl z Bohemian Estates a Petr Vomastek z Vomastek Real Estate vám poskytnou náhled do světa rezidenčních nemovitostí, poradí s výběrem investic a upozorní na potenciální pasti.

Jaký byl předchozí ročník?

Partneři, kteří nás podporují

 

Bez jejich pomoci bychom nezvládli uspořádat formát dvoudenní konference, kde se setkají ti nejlepší finanční poradci na poradenském trhu.

Proto jim velmi děkujeme za podporu a důvěru, kterou do nás vkládají.

Odborná záštita