Jaké služby Vám můžeme nabídnout?

Poradci Asociace vám rádi pomohou v oblastech osobních a rodinných financí, ve kterých mají dlouhodobé zkušenosti. Ani zkušený poradce ale nemůže být odborník na všechno. Rovněž nikdo z našich členů nemá křišťálovou kouli, jaká bude situace ohledně úrokových sazeb u hypoték za dva roky, jaký fond vydělá nejvíce a jaká bude politická situace.

Úvodní schůzka s poradcem je vždy nezávazná konzultace, kde zkonzultujete vaše plány. Rovněž se vysvětlí, jakým způsobem je služba placena, jestli provizně za sjednaný produkt nebo je poradce placen přímo klientem, případně kombinací těchto možností.

Poradci asociace primárně poskytují komplexní finanční poradenství, kdy se  s klienty řeší finance jako celek, dle vašich cílů a plánů.

Komplexní finanční poradenství pak zahrnuje především:

Dům

Zajištění finanční stability a majetku

Doporučíme, jak optimálně nastavit vaše životní nebo majetkové pojištění podle aktuálního stavu (hodnota vašich závazků, vaše příjmy vs. výdaje, počet dětí, cíle do budoucna, hodnota nemovitosti nebo majetku). Společně vybereme ta rizika, která jsou důležitá a mohou mít významný finanční dopad na finanční situaci vaší rodiny.

Investování

Vysvětlíme vám, jaké příležitosti a rizika skrývají jednotlivé druhy investic a společně vybereme způsob investování, který bude nejvíce vyhovovat profilu vaší osobnosti a vaším záměrům.

Rezervy pro děti

Rozebereme možnosti, jak vytvořit finanční rezervu pro vaše děti (na studium, bydlení aj.) a vybereme pro vás optimální variantu.

Spoření

Vysvětlíme vám, jak vytvářet finanční rezervu, jaký je rozdíl mezi spořícím účtem, stavebním spořením a termínovaným vkladem, a doporučíme vám vhodný způsob spoření dle vaší situace a vašich požadavků.

save money
Stáří

Zajištění na stáří

Poradíme vám, jak se zajistit na stáří a vysvětlíme vám rozdíl mezi aktivním a pasivním příjmem.

Financování bydlení

Řešíme, jak optimálně zafinancovat koupi nemovitosti, výstavbu nebo rekonstrukci, případně jak co nejlépe zrefinancovat vaše současné úvěry (hypoteční nebo ze stavebního spoření).