stejkoraDnes vám přinášíme rozhovor s Robertem Stejkorou, poradcem z Brna.

Roberte, jak dlouho již pracujete ve financích?

Začal jsem v listopadu 2004, takže teď už to bude 12 let.

Proč jste se rozhodl pracovat ve financích?

K oboru jsem se dostal, jak to většinou bývá, náhodou. Oslovil mě tehdy finanční poradce mých rodičů. Nabídka mě zaujala, jelikož jsem vždycky rád pracoval s lidmi a čísly, takže jsem ji přijal.

Na kterou oblast financí se specializujete a proč?

Snažím se zaměřovat na komplexní finanční poradenství, ale nejvíce se zabývám zajištěním rizik (ať už životních tak i neživotních) a hypotečními úvěry.

Jaké požadavky máte na klienty?

Požadavky na klienty, hmmm, přiznám se, že jsem nikdy nepřemýšlel o tom, zda mám já požadavky na klienty, spíše to cítím naopak J, ale když se nad tím zamyslím teď, tak je pro mě důležitá serióznost a upřímnost.

Proč bych měl jako klient spolupracovat s vámi?

Protože dělám výborně to co dělám J, ne to je klišé, které řekne asi každý. Pravdou je, že díky zkušenostem, které jsem za ty roky nasbíral jsem schopen klientům nabídnout skutečně kvalitní služby a vzhledem k tomu, že klient s těmito službami získává i servis, kdy mu budu k dispozici, když bude něco potřebovat, tak spoluprací se mnou může jen získat.

Jaké máte profesní cíle?

Rád bych se podílel na vyzdvižení oboru finančního poradenství na vyšší úroveň. A to jak svou prací s klienty, tak především podporou ostatních finančních poradců, aby jejich práce a přístup odpovídaly 21. století. K tomu jim dávám k dispozici jak moderní pracovní nástroje tak i případně přednášky na toto téma.

Co vám na vašem oboru nejvíce vadí?

Neprofesionalita a degradování oboru finančního poradenství na úroveň prodejců kosmetiky díky přístupu nemalého množství pseudo-poradců.

Jakou jednu jedinou nejvíce pozitivní věc vašeho oboru by jste vyzdvihl?

Klid – když má klient vše správně zajištěno, tak může být prostě v klidu.

Děkujeme za rozhovor.