Dnes vám představujeme finančního poradce, který „operuje“ převážně v severních Čechách.

 

Lukáši, jak dlouho už pracujete ve financích?

Ve financích působím již od roku 2006, kdy jsem začal pracovat jako telefonní bankéř v Komerční bance.

 

Proč jste se rozhodl pracovat ve financích?

Studoval jsem VŠE, tak mi přišlo rozumné k teorii přidat i praxi.

 

Na kterou oblast financí se specializujete a proč?

Nejdříve jsem se snažil rozumět všem oblastem (pojištění, hypotéky a investice). Časem jsem zjistil, že jedinou cestou je specializace (nebýt Brouk Pytlík). V současnosti je mou cílovou oblastí budování finančního majetku klientů za cílem čerpání budoucí renty (finanční nezávislosti). Majetek klientů buduji přes nakupování podílů ve firmách (či půjčováním peněz těmto firmám) jejichž výrobky a služby kupují stamilióny lidí na celém světě.

 

Jaké požadavky máte na klienty?

Mým požadavkem na klienty je, abychom si společně rozuměli, jak profesionálně, tak lidsky. Dále, aby jejich budoucí cíl byl shodný s mým. Tím je finanční nezávislost, tedy budování majetku v takové výši, aby člověk nebyl na příjmu ze zaměstnání (podnikání) finančně závislý. Práce nebude finanční nutností, ale seberealizací.

 

Proč bych měl jako klient spolupracovat s vámi?

Moji klienti ode mě mohou vždy očekávat maximální profesionalitu a dlouhodobou spolupráci. Nemusí se bát, že bych někdy v budoucnu ztratil krok s finančním trhem. Mým hlavním heslem je celoživotní vzdělávání; a to že mě práce osobně naplňuje a baví. Jedním z posledních výsledků je získání titulu €FA, kterým se v ČR může pochlubit zatím jen 101 odborníků na finance.

 

Jaké máte profesní cíle?

Mým profesním cílem je spolupráce se 100 až 150 klienty, se kterými budeme společně prožívat růsty i poklesy na finančních trzích, v průběhu celého jejich života, s vidinou budoucí renty a finanční nezávislosti pro mé klienty i pro mě.

 

Co vám na vašem oboru nejvíce vadí?

Neprofesionalita části „kolegů“.

To  –   že si kdokoli může na vizitku napsat –  finanční poradce.

 

Jakou jednu jedinou nejvíce pozitivní věc vašeho oboru byste vyzdvihl?

To, že svou prací zajišťuji klidnou budoucnost jak klientům, tak zároveň sobě. Tedy win-win.

 

Děkujeme za rozhovor.