Martin VopičkaPokud vyděláváte peníze, srozumitelné informace ze světa financí, zkušenosti odborníka a rady, jak lépe hospodařit s penězi, se vám budou vždy hodit.

 

V dnešním článku rozebereme, proč je dobré mít svého kvalitního finančního poradce. Důležité je slovo kvalitní, neboť po trhu běhají desítky tisíc zprostředkovatelů, poradců a konzultantů, ale stejně tak jako v každé službě, i ve financích jde o kvalitu a ne o kvantitu.

 

V zásadě existují  jen dva důvody, proč mít svého kvalitního finančního poradce.

1) znalosti, zkušenosti a informace

2) úspora času a starostí

 

bod 1) Kvalitní finanční poradce má všeobecné a ekonomické znalosti, které mu při práci velice pomáhají a díky kterým se dokáže orientovat v záplavě různě kvalitních informací. Díky své letité praxi má zkušenosti, které uplatní při řešení situací a problémů v osobních financích svých klientů. Zároveň poradce umí pracovat s informacemi z relevantních zdrojů a dokáže si tyto informace ověřit a vyhodnotit jako správné nebo jako zcestné. Dále může klientovi přinést zajímavé a účinné podněty, jak vylepšit hospodaření s penězi.

bod 2) Kvalitní finanční poradce díky předchozímu bodu ušetří klientům spoustu času a starostí. Čas je velmi cenný a nedá se koupit za peníze.

Jsou to sice jen dva důvody (pro někoho to může být málo), ale o to podstatnější. Stále však ještě existuje varianta, kdy můžete obíhat finanční instituce a hledat relevantní informace sami. Některé informace však jen tak nenajdete.

Přihlásit se k odběru nových článků