V pátek 31. Března 2017 se v hotelu Populus v Praze konala již čtvrtá konference Asociace finančních poradců České republiky.

 

Na úvod jsme vyhlásili oceněné v anketě Finanční poradce roku 2016.

Ocenění za rozvoj finančního poradenství (za zásluhy o rozvoj a kvalitu finančního poradenství) získal pan Dušan Šídlo, který si za svou publikační a analytickou činnost ocenění zcela jistě zaslouží.

knferencesidlo

Ocenili jsme i pana Viktora Harnacha, který je v oboru více než 20 let, získal Ocenění za věrnost oboru (pro poradce pracující v oboru 7 a více let)

konferenceharnach

Ocenili jsme i pana Miroslava Škváru, získal Ocenění za celoživotní přínos (pro poradce pracující v oboru minimálně 15 let). Pan Škvára se bohužel z pracovních důvodů konference nemohl zúčastnit a tak jsme mu ocenění předali dodatečně.

konferenceskvara

Anticenu jsem vyhlásili i letos, získal jí Parlament České republiky, nikoho z Parlamentu ČR jsme však na konferenci nezvali, stejně by nikdo nepřišel.

Z programu účastníci konference ocenili velmi zajímavé téma Václava Ovečky, který povídal o jedné možné variantě placeného poradenství.

konferenceovecka

Ekonom z VŠE, Štěpán Křeček, velmi poutavým způsobem podal krátký pohled na historii ČR z ekonomického hlediska a rozpovídal se i na to, co nás pravděpodobně čeká letošní rok.

konferencekrecek

Lukáš Paldus výborným způsobem povídal o investování a přístupu poradců a klientů k investicím.

Svůj pohled na dlouhodobé investování řekl i zkušený Ondřej Záruba.

konferencezaruba

Účastníci konference dostali i informace, jak funguje úvěrování u Zonky, co to jsou svěřenské fondy a jak fungují jsme rozebrali se společností Invest Property & Consulting, a.s. a na závěr měl téma ohledně aktuálního vývoje hypoték Pavel Čech. Ne vše jsme však vyfotili, příště se snad polepšíme a zdokumentujeme všechny vystupující.