Nejoblíbenější finanční poradce roku 2016

V průběhu dubna probíhalo na serveru Poradci-sobě.cz hlasování o nejoblíbenějšího finančního poradce roku 2016. Výsledek hlasování nyní zveřejňujeme a s velkým náskokem ocenění získává pan Robert Stejkora.stejkora

Robert Stejkora se věnuje oboru od roku 2004. Hlavní oblastí je pro něj zajištění rizik, ať životních tak neživotních a dále hypoteční úvěry. Pan Stejkora je zakladatelem projektu Experti na finance, který má za cíl především zlepšení pohledu na finanční poradenství u laické veřejnosti a poskytování podpory finančním poradcům.

Pana Stejkoru jsme lehce vyzpovídali.

Roberte, jaký je podle vás důvod, že jste ocenění získal právě vy?

Tou nejočekávanější odpovědí by asi bylo, že dělám dobře svoji práci. Ale to by bylo dost klišé, pokud bych takto odpověděl. Ano, určitě bych nemohl vyhrát, pokud bych nedělal svoji práci kvalitně. Ale nemyslím si, že by to stačilo. Já jsem přesvědčen, že se na tom, velkou měrou, podílel styl, jakým svoji práci dělám a co k ní používám. Bez vlastního webu, bez aktivit na sociálních sítích a bez využívání a znalosti e-mail marketingu bych ocenění nezískal. Tím jsem si jist.

Máte nějaké byznysové plány na tento rok? Nějaké novinky ve vašem projektu na podporu poradců?

Ano, letos bych se chtěl mnohem více zaměřit na osvětu a školení finančních poradců v užívání vlastního webu a moderních webových nástrojů pro jejich práci. Moje ocenění je jasnou ukázkou toho co jim jejich užívání může přinést.

A novinky? Právě dokončujeme vlastní systém pro e-mail marketing, který chceme následně poradcům nabízet.

A jak hodnotíte změny ve finančním poradenství, především díky regulaci segmentu životního pojištění a hypoték?

Rozhodně nebudu první a ani poslední, když řeknu, že regulace jako taková, ať už v životním pojištění či hypotékách, nepřinesla žádný užitek klientům. Naopak myslím, že právě klienti obě regulace zaplatí. Ani jedna z regulací nebyla nutná, minimálně ne tak jak byly nakonec provedeny. A u poradců? Moc bych si přál, aby regulace měly alespoň ten přínos, že pročistí trh. Uvidíme, protože hodnotit jejich skutečné dopady, bych si dovolil až tak za rok.

Děkujeme za rozhovor