TwitterV lednu 2015 byl na sociální síti Twitter založen účet, který si utahuje z nejmenované finančně zprostředkovatelské společnosti. Následně byl tento účet zrušen, aby se objevily nové účty, které si utahují ze dvou největších finančně zprostředkovatelských společností.

Na účtech si můžete přečíst „zábavné“ tweety z oblasti finančního zprostředkování. Tweety by se daly napasovat na téměř všechny finančně zprostředkovatelské společnosti a skupiny, které fungují na bázi multilevel marketingu.

Několik tweetů si dovolíme zkopírovat a říci k nim komentář, jak se věci mají a na co je třeba si dávat pozor.

 

Nikdy sem si nemyslel, že vydělat si na Ferrari je tak snadný. Někdo kafe?

Systém multilevel marketingu je prezentován především jako jednoduchý zdroj peněz a Ferrari je v této společnosti považováno jako za standardní auto. Ve skutečnosti však na Ferrari vydělá jen několik málo jedinců z celé společnosti, díky tomu, že přivedli do své struktury velký počet nových zprostředkovatelů, kteří je živí. Pokud vám tedy bude někdo nabízet, že ve financích se peníze vydělávají lehce, mějte se na pozoru.

Měl jsem na pohovoru jednoho šikovného kluka, ale neprošel. Byl to sirotek!

Nábor, věčné téma v multilevel marketingu. Zprostředkovatelé jsou učeni nabrat do společnosti téměř kohokoli, kdo udrží „tužku a moč“, pokud má kolem sebe alespoň několik lidí( ideálně rodinu), které by mohl obchodně vytěžit. A pokud rodinu nemá, je to pro obchod velký problém.

Za svůj největší úspěch ve své bohaté kariéře považuji uzavření pojistky na zlomeninu nohy s vozíčkářem.

Někteří zprostředkovatelé se bohužel chovají tak, že prodají ledničku i eskymákovi. Nevhodné produkty a nebo špatně nastavené finanční proukty tak jsou na denním pořádku a klient bohužel nedostane žádnou přidanou hodnotu. Dávejte si tedy pozor na uzavírání naprosto zbytečných produktů.

Za 48 hodin jsem naší firmě našel 1700 potenciálních klientů. Doufám, že mi dají konečně kancl a nebudu muset vysedávat v Mekáči na Pavláku.

Kanceláře v multilevelových společnostech, to je téma samo o sobě. Velká část zprostředkovatelů nemá žádnou kancelář a schůzky probíhají v restauracích a v nákupních centrech. A pokud už kancelář mají, musí si jí platit sami a díky tomu se část zprostředkovatelů dostává do dluhů, neboť má vysoké náklady na kanceláře. Pro klienta je vždy lepší probrat své finanční záležitosti v klidu v kanceláři zprostředkovatele nebo doma, než v restauraci.

Přišli jste o peníze díky našemu poradenstvi? Dávali jsem Vám tisíce možností a že zrovna nevyšla ta, kterou jste zvolili, není naše chyba.

Zde je zřejmě narážka na kauzu Helvag, kde klienti přišli o cca 300 milionů Kč a nikdy nebyli odškodněni, protože chyba prý nebyla na straně společnosti, která obchod zprostředkovala. Investice vždy nesou nějaké riziko, důležité je však toto riziko minimalizovat a nedávat velkou část svých finančních prostředků do nejasné a neprůhledné investice. Dávejte si tedy pozor, co kupujete a jaká rizika jsou s daným produktem spojena.

Nabírání nových spolupracovníků je dost komplikovaný proces, protože potřebují podpisy rodičů.

Praktiky některých společností došly tak daleko, že do svých řad náborují nezletilé středoškoláky, kteří fungují na bázi takzvaného tipaře. V některých případech je třeba i podpis zákonných zástupců. Ano, systém multilevel marketingu je schopný i těchto věcí.

Firemní večírky OVB probíhají jako okultní rituál. Obětujeme nejslabšího kolegu, máváme nad ním saky a zapuzujeme storna.

Storna jsou nebezpečí, které číhá na každého zprostředkovatele, který žije z provizí. Stornovost produkce některých struktur je podle zlých jazyků i 50 %. Zprostředkovatel si tedy vydělá například 40.000,- Kč, je velmi spokojený, za pár měsíců ho však postihne storno sjednané produkce a musí vrátit 20.000,- Kč. A jelikož už peníze nemá, protože je utratil, dostává se do spirály negativní motivace. Pokud uvažujete, že chcete začít pracovat ve finančním zprostředkování, zjistěte si, jak storno funguje.

 

TwitterA některé tweety ani nebudeme komentovat a dáme je sem bez komentáře.

Zabýváme se i finančním poradenstvím, jako je například investice do fondů. Třeba v listopadu to byl fond Vánoce OVB 2014.

Do OVB mě vzali hned po prvním pohovoru. Asi mi pomohlo, že jako vyučený automechanik jsem již vyměnil hodně pojistek.

Dnes se mi stal pěkný trapas v Kauflandu, když mě prodavačka musela křísit poté, co jsem slyšel z rozhlasu: “Storno na pokladnu čtyři!”

Konečně mi šéf nabídnul tykání, ale zatím jen v soukromý. Sem docela rád, protože mi přišlo divný vykat mladšímu bratrancovi. 

Podle pracovního plánu bych si měl za rok koupit nadupaný sporťák. Jen nevím k čemu mi bude, když řidičák dostanu až za za dva roky..

Na twitterových účtech očekáváme zajímavé tweety i nadále, bohužel jsou většinou až moc pravdivé. Pokud však berete tyto věci s nadhledem, bude zajímavé tyto účet sledovat .

Více tweetů najde na účtech:

https://twitter.com/Partners_CZ

https://twitter.com/PartnersParody

https://twitter.com/OVBparody

Přihlásit se k odběru nových článků